Bexar County Arrests

An Unofficial, but informative Bexar County Arrests Website

Možná jste slyšeli, že lidská antihistaminika mohou léčit alergie na domácí mazlíčky.

Možná jste slyšeli, že lidská antihistaminika mohou léčit alergie na domácí mazlíčky.

Pokračování

Můžete také zvážit použití spreje proti blechám na koberce a čalouněný nábytek. Ujistěte se, že držte své mazlíčky a vaši rodinu mimo postřikované oblasti, dokud nezaschnou.

“To, že máte doma blechy, neznamená, že je náš dům špinavý, nebo že jste špatný majitel domácího mazlíčka,” říká Layne. “Blechy jsou přitahovány zdroji potravy, což je jakákoli kočka nebo pes.”

Krok 3: Zmírněte svědění. Veterinář vašeho mazlíčka doporučí topické, perorální nebo injekční léky, které zmírní svědění a zánět vašeho mazlíčka. Pokud má váš pes nebo kočka infekci, veterinář může také předepsat antibiotikum nebo antimykotikum.

Možná jste slyšeli, že lidská antihistaminika mohou léčit alergie na domácí mazlíčky. Možná, ale pravděpodobně ne.

“Problém je v tom, že často nejsou dostatečně silné, aby zmírnily zánět u mnoha domácích zvířat s alergií na blechy, a u mnoha zvířat vůbec nefungují,” říká Zabell. “Promluvte si se svým veterinářem, než je použijete pro svého mazlíčka.”

Doma je jedním z nejjednodušších způsobů, jak pomoci zmírnit podráždění vašeho psa nebo kočky, dát jim koupel ve studené vodě.

“Pokud váš mazlíček nesnáší vodu, může to pomoci tím, že se jeho pokožka bude cítit lépe a odstraní některé blechy,” říká Zabell. 

Krok 4: Vyvarujte se dráždivých látek. Nepoužívejte šampon proti blechám ani jiné topické přípravky proti blechám, aniž byste si nejprve promluvili s veterinárním lékařem vašeho domácího mazlíčka.

“Šampóny a spreje proti blechám mohou obsahovat alkohol a další chemikálie, které mohou zhoršit vyrážku nebo rány,” říká Layne.

Možná jste viděli cibulové nebo česnekové tablety prodávané na úlevu od blech domácích zvířat, ale mohou být toxické pro psy a kočky. Vynechejte také esenciální oleje a produkty, které je obsahují.

“Mohou být velmi dráždivé pro kůži zvířete, zejména pro domácího mazlíčka s alergií na blechy,” říká Layne.

Krok 5: Zůstaňte v kontaktu s veterinářem vašeho mazlíčka. “Pravidelné kontroly jsou zvláště důležité pro zjištění infekce a ujištění se, že vaše plány léčby blech a alergií fungují,” říká Zabell.

Pokud máte dotaz mezi plánovanými návštěvami, neváhejte zavolat svému veterináři.

“Pokud jde o zdraví vašeho psa nebo kočky,” říká Zabell, “je lepší být v bezpečí, než litovat.”

Funkce WebMD Pet Health Recenzováno Amy Flowers, DVM, 7. března 2019

Zdroje

ZDROJE:

Ari Zabell, DVM, veterinář a advokát klientů, Banfield Pet Hospital, Portland, OR.

Elizabeth A. Layne, DVM, klinická instruktorka dermatologie a alergie, University of Wisconsin-Madison School of Veterinary Medicine.

Carol Osborne, DVM, veterinářka, Veterinární centrum Chagrin Falls, Chagrin Falls, OH; autor, Přirozeně zdraví psi a Přirozeně zdravé kočky.  

Merck Manual: Veterinary Manual: “Bleší alergická dermatitida.” 

Rada obrany přírodních zdrojů: “Netoxické způsoby ochrany domácích mazlíčků.” 

Lidé chovali ptáky jako domácí mazlíčky a společníky po tisíce let. Staří Egypťané, Řekové, Římané a mnoho dalších starších civilizací chovali ptáky jako domácí mazlíčky. Zdá se přirozené, že někdo chce mít ptáka jako domácího mazlíčka. Jak si ale vybrat ten správný?

Zjistěte, co musíte mít, abyste chovali ptáka jako domácího mazlíčka, a jak vybrat ten nejlepší typ pro vás a vaši rodinu.

Jaký druh domova můžete poskytnout?

Některá plemena ptáků v zájmovém chovu mohou žít desítky let nebo dokonce tak dlouho jako někteří lidé. Pečlivě vybírejte ptáka. Může se stát, že se o ně budete starat déle, než https://recenzeproduktu.top/ jste poskytovali svým dětem.

Typ ptáka, který je pro vás nejlepší, závisí na tom, jaké prostředí jim poskytnete. Budete také muset zjistit, kolik času musíte věnovat domácímu mazlíčkovi. Mnoho z nejoblíbenějších plemen vyžaduje hodně pozornosti.

První věcí, na kterou byste měli myslet, když se díváte na ptačího společníka, je, kolik prostoru jim můžete poskytnout a jak ovlivní vaše domácí prostředí. Pokud žijete v malém bytě s tenkými stěnami, velký hlasitý druh ptáka pro vás nemusí být tím nejlepším.

Pokud máte dostatek prostoru a nevadí vám hluk, mohl by se hodit větší druh. Budete potřebovat dostatek místa, aby váš pták mohl občas monitorovat lety u vás doma.

Měli byste mít zájem mít mazlíčka, se kterým chcete trávit čas. Většina druhů doprovodných ptáků jsou sociální tvorové. Musí mít splněný tento požadavek, jinak se u nich může rozvinout deprese a problémy s chováním. 

Váš pták by měl být pečlivě sledován, zda nevykazuje známky nemoci, jako je nadměrné škubání peří, abyste je mohli co nejdříve dostat k veterinárnímu lékaři. Ptáci v zájmovém chovu také potřebují údržbu, jako je stříhání nehtů nebo stříhání zobáků, aby zůstali zdraví.

Druhy ptáků v zájmovém chovu

Papoušci. Andulka, andulka nebo andulka, známá tím, že jsou dobrými mazlíčky, je malý a přátelský pták. Nezaberou mnoho místa a jsou velmi společenské. Andulky mají tendenci se dobře stýkat se svými majiteli, pokud je o ně správně pečováno.

Pokračování

Andulky jsou méně náročné na údržbu než mnoho jiných plemen ptáků v zájmovém chovu. Mohou se naučit triky a naučit se mluvit. Tito malí ptáčci jsou čiperní a mohou žít svůj život pohodlně ve větší kleci, pokud mají co dělat. Jen se ujistěte, že s andulkou strávíte několik hodin denně.

Od špičky k ocasu dorůstají papoušci mezi 6 a 8 palci a váží asi 1 unci. Andulky se dobře spojují s lidmi a jsou skvělými společníky. Možná zjistíte, že váš pták milující zábavu může být trochu nepořádný jedlík a kapátko. Buďte připraveni čistit misky, klece a všude tam, kde házejí věci.

Pěnkava. Pěnkava je další malý a přátelský pták, který funguje dobře jako tichý mazlíček. Obvykle mají průměr asi 4 palce. Jednou z nejlepších vlastností pěnkav je, že se raději stýkají s jinými pěnkavami než s lidmi. Pokud hledáte ptáka nenáročného na údržbu a nevadí vám mít více než jednoho ve velké kleci, pěnkavy by mohly být dobrou volbou.

Jsou mnohem menší než andulky a dosahují velikosti kolem 4 palců a půl unce. Pěnkava jsou také přiměřeně klidní ptáci. Vydávají hluk, jen ne tak hlasitý, jako některá větší plemena ptáků.

Kanárek. Kanárek, oblíbený mezi milovníky ptáků, je pestrobarevný pták. Podobně jako pěnkava nevytvářejí příliš hlasitý hluk. Nepotřebují mnoho času mimo klec, pokud je dostatečně velká, aby mohla trochu létat.

Kanárské ostrovy nepotřebují velkou pozornost lidí. Někdo, kdo chce čas se svým ptákem, je nemusí mít tak rád. Kanárci nejsou tak nepořádní jako papoušci obecně, ale měří a váží přibližně stejně. 

holubice. Mnoho lidí nepomyslelo na to, že mají holubici jako doprovodného ptáka, ale z těchto jemných a krásných ptáků jsou vynikající domácí mazlíčci. Holubice jsou středně velké. Rostou kdekoli mezi 5 a 30 palci. Mohou vážit mezi 1 uncí a 4 libry.

Pokračování

Holubice nepotřebují velkou pozornost od lidí. Potřebují vylézt z klecí na několik hodin denně kvůli nějakému cvičení.

Kakadu. Kakadu patří mezi papouščí druhy. Jsou nejnápadnější pro opeření na temeni hlavy, že se mohou postavit. Jsou to vokální ptáci a mohou být pro správnou osobu velmi zábavní.

Kakaduové jsou velcí ptáci. Mohou dorůst až do délky 18 palců a vážit až 26 uncí, tedy asi 1,7 libry. V závislosti na druhu mohou žít kdekoli od 10 do 60 let. Nejoblíbenějšími plemeny jsou deštník, sírový chocholatý a molucký (lososový chocholatý) kakadu.

Tito ptáci milují své lidské společníky, takže se ujistěte, že máte chuť a čas s nimi trávit. Raději jsou po vašem boku. Bez dostatečné socializace mohou rychle upadnout do deprese.

Jako velký pták jsou trochu nepořádní. Budou vyžadovat údržbu zobáku a nehtů. Budete také potřebovat velkou klec, ve které budou spát, a dostatečně velký dům, aby mohli létat.

ara. Existuje několik druhů arů, které jsou chovány jako doprovodní ptáci. Nejznámějším plemenem tohoto papouška je modrozlatý papoušek ara zlidovělý pirátskou fikcí. Papoušci mohou mít klece, ale nejšťastnější jsou, když jsou mimo ně s lidmi, se kterými jsou rádi. Baví je hrát a učit se triky. Mluvení, interakce a křik jsou tři z jejich oblíbených minulých časů.

Modro-zlatí mají životnost více než 50 let a jsou velmi inteligentní. Mohou dorůst až 36 palců a vážit až 4 libry.

Vlastnit ptáka je závazek

Kromě základních potřeb místa k letu a času mimo jejich klece by měl pták, kterého si vyberete, odpovídat vaší osobnosti. Měli by vás také bavit, protože někteří společníci mohou žít stejně dlouho jako vy. 

Ptáci v zájmovém chovu vyžadují odhodlání a čas, a proto končí v útulcích brzy poté, co byli adoptováni. Mnoho nových majitelů ptáků nechápe čas, který ptáci potřebují od svých majitelů. Některé druhy vás mohou dokonce přežít, takže pokud ano, budete pro ně muset dělat plány.

WebMD Medical Reference Recenze: Amy Flowers, DVM, 28. června 2021

Zdroje

ZDROJE:

Americká veterinární lékařská asociace: “Výběr ptáka v zájmovém chovu.”

Smrkoví mazlíčci: "Kakadu: Profil druhů ptáků," "Diamond Dove: Profil druhu." Papoušek papoušek papoušek: Profil druhů ptáků," "Společnost Finch: Profil druhů ptáků."

MUZEUM ZOOLOGIE University of Michigan: “Holubice a holubi Columbidae.”

Zvířecí nemocnice VCA: „Andulky – obecné“, „Kanárci – obecné“, „Kakaduové – obecné informace“, „Pěnkavy – obecné“, „Ary – obecné“.

Víte o příznacích rakoviny, které vám lékař řekl, abyste si na ně dávali pozor – nepravidelná znaménka nebo podezřelá bulka. Ale znáte příznaky u vašich mazlíčků?

Není to jen problém dvou nohou, rakovina je u koček a psů příliš častá. Veterináři ročně diagnostikují asi 6 milionů rakovin u psů a dalších 6 milionů u koček.

"Zvířata nám nemohou říct, co cítí. Musíme být pozorní," říká Brian Collins, DVM, vedoucí komunitní praxe na Cornell University College of Veterinary Medicine v Ithace, NY.

Hrudky, výrůstky, nádory

Hrouda není automaticky důvodem k poplachu. Psi středního a staršího věku často dostávají nezhoubné tukové nádory. Veterinář by ale měl každou bouli na vašem mazlíčkovi zkontrolovat. Pokud jste jeden sledovali a změnilo se, vyžaduje to také návštěvu veterináře. "Může začít rychleji růst, stát se [otevřeným bolákem], začít krvácet nebo se zdát bolestivý, protože ho zvíře olizuje nebo žvýká," říká Collins.

Červené, slzící nebo vypouklé oko může skrývat nádor. Nádory mohou také způsobit příznaky ušní infekce. "Ucho může být nepříjemné. Zvířátko může vrtět hlavou nebo drápat ucho. Může se objevit výtok nebo zápach," říká Collins.

Výrůstky na rtech, dásních nebo jazyku mohou být známkou rakoviny ústní dutiny. Ty mohou přijít i se špatným dechem.

Náhle zvětšené břicho bez dalšího váhového přírůstku může být nádor. Nevysvětlitelná ztráta hmotnosti může být také komplikací rakoviny.

Nové chování

Rakovina může způsobit změny v chování nebo zvycích vašeho domácího mazlíčka, jako je menší chuť k jídlu, chronické zvracení nebo průjem, kašel nebo namáhavé dýchání, větší žízeň a změna v preferencích jídla. Všimněte si, pokud kdysi aktivní pes najednou tráví všechen čas povalováním. Kulhání může být příznakem rakoviny kostí. Namáhání k čůrání nebo jiné změny ve vzorcích čůrání, jako je větší objem nebo frekvence, mohou být také varovným signálem.

"Může se zdát, že se osobnost vašeho mazlíčka mění. Možná se stanou více uzavřenými, budou se chovat podrážděněji nebo se budou skrývat. Mohou si vyvinout nové zvláštní chování. Mohou to být potenciální známky mozkového nádoru," říká Collins. Změny osobnosti související s rakovinou mohou také zahrnovat přecházení, neklid a touhu více chodit ven. 

Pokračování

Falešné poplachy

Než navštívíte svého veterináře, nepropadejte panice a nedělejte ukvapené závěry. Záludná věc na příznacích rakoviny je, že mohou být také příznaky jiných problémů. Například namáhání močí může být infekce močových cest. Kašel u psa může znamenat onemocnění srdce; u kočky astma. Velká žízeň může pramenit z cukrovky nebo problémů s ledvinami. Průjem a zvracení mohou naznačovat kteroukoli z mnoha nemocí.

"Mnoho z těchto příznaků se překrývá i s jinými nemocemi, takže obecně doporučuji, pokud lidé vidí některý z těchto příznaků, aby navštívili veterináře," říká Collins. "Nechceme, aby lidé byli kvůli rakovině vždy na okraji svých míst, ale nechceme nechat něco bez povšimnutí nebo pokročit příliš daleko, než se přijme opatření."

Právě jste zjistili, že váš mazlíček má rakovinu?

Zeptejte se svého veterináře na tyto otázky:

Pokud je můj mazlíček starší, jak léčba prodlouží jeho celkové přežití? Jak dlouho bude mít můj mazlíček dobrou kvalitu života bez léčby a s léčbou? Jaká bude cena a časová náročnost léčby? Je většina lidí ráda, že šli na léčbu tohoto typu rakoviny?

Najděte další články, procházejte zpětná vydání a přečtěte si aktuální vydání "Časopis WebMD."

WebMD Magazine – funkce Zhodnotil William Draper, DVM dne 21. července 2016

Zdroje

ZDROJE:

Brian Collins, DVM, šéf, Community Practice Service, Cornell University College of Veterinary Medicine, Ithaca, NY.

Nadace pro rakovinu zvířat.

Program pro zvyšování povědomí o rakovině domácích mazlíčků nadace Blue Buffalo Foundation.

Domácí mazlíčci a hotely jsou dvě slova, která se často nepoužívají ve stejné větě. Možná jste se vyhnuli cestování se svým mazlíčkem, protože najít to správné místo k pobytu může být obtížné. Mnoho hotelů bude tvrdit, že jsou přátelské k domácím mazlíčkům, ale budou účtovat tučný poplatek za domácí mazlíčky a umožní vašemu čoklovi velmi omezený přístup do hlavních částí hotelu. Výběr hotelu, který skutečně uvítá vás i vašeho mazlíčka, je nezbytný pro vaše pohodlí a relaxaci během vašeho pobytu.

Proveďte svůj výzkum

Než se rozhodnete pro nejlepší místo pro vás a vašeho mazlíčka, budete si muset udělat průzkum. Nejlepší způsob, jak to udělat, je zvednout telefon a zavolat do různých hotelů. Vědět, které otázky si položit před rezervací, vám může ušetřit spoustu času a peněz při odhlašování. 

Seznamte se se zásadami pro domácí mazlíčky. Všechny hotely mají pravidla pro domácí mazlíčky. Jednotlivé hotely, které patří do stejného řetězce, mohou mít dokonce odlišné zásady. Používání webových stránek jako BringFido a PetsWelcome může být skvělým výchozím bodem při vašem hledání. Tyto webové stránky nejsou vždy aktuální, takže zavolat přímo do hotelu je stále nejlepší volbou. 

Pochopte poplatky. Nikdo nemá rád poplatky za překvapení. Pochopení základních poplatků a speciálních poplatků za vašeho mazlíčka je důležitou součástí rozpočtu a plánování vaší cesty. Některé hotely účtují sazbu za zvíře za noc, zatímco jiné účtují paušální sazbu za celý pobyt. Také vám může být účtován zvláštní poplatek za úklid, pokud se vašemu mazlíčkovi stane nehoda nebo něco žvýká na pokoji. 

Ptejte se a ujistěte se, že jasně rozumíte tomu, co se od vás očekává. V případě jakýchkoli nedorozumění může být také užitečné poznamenat si, s kým jste mluvili. 

Znát plemeno a váhová omezení. Některé hotely nepovolují určitá plemena psů nebo mohou stanovit hmotnostní limit. Tento limit lze někdy mezi mazlíčky kombinovat. Například hotel může mít kombinovaný váhový limit 150 liber s maximálně třemi povolenými domácími mazlíčky, takže si můžete vzít až tři domácí mazlíčky, pokud jejich celková hmotnost nepřesáhne 150 liber. 

Pokračování

Zjistěte, jaké vybavení je v okolí. Vybavení pro vašeho mazlíčka je důležité, když se vydáte na výlet.

Attorney Login

You must be an attorney to access this portal.